15 czerwca 2020

Interaktywna technologia dotykowa i edukacja

Dzisiejsze innowacyjne technologie dotykowe świetnie sprawdzą się w zakresie prezentowania danych na lekcjach, wykładach czy spotkaniach biznesowych. Ekrany interaktywne są w pełni dotykowe, posiadają bardzo duże rozdzielczości i wyświetlają doskonałej jakości obraz, na który wpływu nie ma nawet padające światło. Urządzenia tego typu są przy tym łatwe w obsłudze i bardzo szybko reagują na obsługę. Nauka przy pomocy takich rozwiązań to czysta frajda!

Szkoły i uniwersytety coraz chętniej decydują się na wykorzystanie urządzeń dotykowych, posiadających wiele przydatnych funkcji i rozbudowane oprogramowanie, dzięki czemu dane prezentować można w bardzo przystępny i interesujący dla uczniów, studentów czy kontrahentów biznesowych sposób. Interaktywne monitory firmy Videofonika są wykonane z wysokiej jakości komponentów, które łatwo zintegrować z komputerami i systemami nagłośnienia. Oto kilka przykładowych realizacji.

University of Nottingham
Zadaniem od uniwersytetu była dostawa interaktywnej mobilnej ściany dotykowej V-WALL MOBILE 138”. Zamówienie zrealizowana w postaci dotykowej ściany video o przekątnej 138” złożonej z monitorów 46” w konfiguracji 3×3. Ekran dotykowy posiada 32 punkty dotyku, a całość zainstalowana jest na zaprojektowanym przez Videofonikę stojaku mobilnym. Ściana posiada również szkło hartowane AntiGlare, wyznaczające powierzchnię dotyku. Ścianę zaprojektowano w taki sposób, że istnieje możliwość wymiany monitora bez rozbierania całości na wypadek gdyby zaistniała taka konieczność, co w znacznym stopniu ułatwia serwisowanie. Dodatkowo, w ścianie zamontowany został system nagłośnieniowy oraz system telekonferencyjny. Opracowane rozwiązanie używane jest do prezentacji projektów graficznych studentów wydziału informatyki na uniwersytecie w Nottingham oraz do różnego rodzaju telekonferencji.

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii
Zadaniem, przed jakim stanęła Videofonika było wykonanie i montaż interaktywnej ściany video V-WALL 138” PERMANENT dla CEZAMAT-u, czyli kompleksu badawczego służącego prowadzeniu interdyscyplinarnych badań nad przyszłościowymi materiałami oraz technologiami. Na potrzeby tej jednostki naukowej wykonano dotykową ścianę video o przekątnej 138” zbudowanej na bazie monitorów bezszwowych 46” w konfiguracji 3×3 oraz ekranu dotykowego, działającego na podczerwień. Specjalistyczna zabudowa z trudnopalnego MDF oraz trwała konstrukcja zapewnia odpowiednią wentylację oraz dostęp serwisowy do monitorów bez konieczności zdejmowania frontu ze szkła. Całość urządzenia w połączeniu z zaawansowanym systemem audio pozwala pracownikom na prowadzenie interaktywnych video-konferencji wspomagających prowadzone tutaj międzynarodowe badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *