29 kwietnia 2020

Interaktywna technologia dotykowa w sektorze publicznym

Współczesna technologia dotykowa zapewnia bardzo szybki dostęp do systemów komputerowych bez pośrednictwa interfejsu tekstowego. Ekrany dotykowe są produkowane ze szkła lub podobnego materiału o utwardzonej powierzchni, przy czym wykazują dużą odporność na kurz, pył, tłuszcze i ciecze. Urządzenia są na tyle wytrzymałe, że potrafią sprostać nawet bardzo trudnym warunkom środowiskowym. Oznacza to, że rozwiązania te mogą być z powodzeniem stosowane w miejscach publicznych. Nie tylko jednak z powodu swej wytrzymałości. Otóż technologia dotykowa jest z natury prostym interfejsem w użyciu, redukuje czas szkolenia tym samym zmniejszając koszty wdrożenia. Różnego rodzaju urzędy, sądy, muzea, informacja turystyczna czy transport to właśnie te miejsca użyteczności publicznej, w których szybkie dotarcie do informacji stanowi kluczową kwestię, a cyfrowe nośniki są wręcz idealnym rozwiązaniem tej kwestii.

Rozwiązania dotykowe to narzędzia, które umożliwiają zaawansowaną interakcję z zainteresowanym. Zastosowane innowacje pozwalają na intuicyjne wyszukanie potrzebnych informacji, a także na zwrotną odpowiedź poprzez wysłanie e-maila czy wypełnionego formularza. Forma dotykowego kiosku informacyjnego świetnie sprawdziła się już w wielu urzędach. Oto przykłady realizacji firmy Videofonika.

Urząd miasta Krakowa
W odpowiedzi na potrzeby Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa Videofonika zaprojektowała oraz wykonała 2 sztuki totemów interaktywnych V-TOTEM 55” z monitorami umieszczonymi w orientacji pionowej oraz 2 sztuki infokiosków V-LECTERN 48” z monitorami umieszczonymi poziomo pod kątem. Wszystkie te urządzenia wyposażono w specjalne ekrany dotykowe na podczerwień, wydajne komputery typu mini-PC oraz dodatkowo kamery internetowe i głośniki stereo. Zastosowanie kamerki umożliwiło przechodniom zrobienie pamiątkowego zdjęcia oraz wysłanie go do siebie lub bliskich na maila. Ponadto do wszystkich urządzeń wykonano dedykowane skrzynie transportowe typu flight case, które dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu do kształtów totemów i infokiosków zabezpieczają je podczas transportu. Totemy i infokioski pomagają przy wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych i marketingowych urzędu miejskiego, jak np. podczas akcji zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Urząd pracy w Kielcach
Videofonika pomogła też urzędowi pracy w Kielcach. Oznacza to, że z interaktywną technologią dotykową będzie nam łatwiej znaleźć pracę. Otóż projekt polegał na dostawie dwóch urządzeń wielofunkcyjnych zawierających, monitor 32”, ekran dotykowy w technologii podczerwieni, komputer oraz mini drukarkę. Wszystko zostało zintegrowane w dedykowanej obudowie z łatwym dostępem serwisowym do wszystkich podzespołów. Urządzenie służy do wyświetlania ofert pracy na ekranie monitora, a interesujące nas oferty można drukować używając ekranu dotykowego i mini drukarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *