29 kwietnia 2020

Interaktywna technologia dotykowa w medycynie

Interaktywna technologia dotykowa łączy w sobie znakomitą funkcjonalność z wygodą na najwyższym poziomie. Monitor, ściana czy stół interaktywny działają jak ogromny tablet dotykowy. Pozwala to na precyzyjne prezentowanie ważnych treści w sposób niezwykle łatwy i intuicyjny. Tego rodzaju nowoczesne multimedialne narzędzia oferują innowacyjne i niecodzienne możliwości dotykowej prezentacji informacji lub usług przy wykorzystaniu interaktywnych mechanizmów oraz zaawansowanych technologii niestosowanych do tej pory.

Dotykowa technologia zagościła już na dobre w naszych domach dzięki smartfonom, na których rozmawiamy z bliskim, czytamy książki i gramy w gry. Tego rodzaju innowacje na szczęście nie służą jedynie komunikacji i rozrywce. Otóż, interaktywne urządzenia znalazły też szerokie zastosowanie w medycynie. Dzięki nim lekarze mogą precyzyjnie monitorować swoje postępy podczas operacji i zabiegów oraz prezentować wyniki badań pacjentom. Oto kilka ciekawych realizacji firmy Videofonika.

Instytut Hematologii i Transfuzjologii
Dla Instytutu Hematologii i Transfuzjologii przygotowano wielkoformatowy monitor dotykowy V-SCREEN 80” na bazie profesjonalnego panelu LCD 80” oraz nakładki dotykowej na podczerwień. Monitor posiada ponadto wbudowany komputer typu OPS oraz szkło ochronne AntiGlare. Instytut wykorzystuje urządzenie do podglądu zabiegów na żywo z wielu sal operacyjnych jednocześnie dzięki specjalnemu procesorowi graficznemu, co pozwala lekarzom oraz studentom w sali konferencyjnej na dokładną analizę przebiegu operacji w czasie rzeczywistym oraz konsultować działania przez personel na sali operacyjnej. Oczywiście poza tym głównym zastosowanie, monitor służy również prezentacjom multimedialnym czy video konferencjom.

Prywatny Gabinet Stomatologiczny
Na potrzeby gabinetu stomatologicznego zaprojektowano i wykonano designerski stół multimedialny V-TABLE 43”. Wysokiej jakości materiały jak dębowy blat czy nogi ze szczotkowanej stali nierdzewnej w charakterystycznym kształcie nadają stolikowi niepowtarzalnego i eleganckiego charakteru, który doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrze poczekalni. Zainstalowane oprogramowanie multi-touch zdecydowanie umila czas pacjentom oczekującym na wizytę. Otóż TOUCH PAINT pozwala najmłodszym rozwijać talenty malarskie, a BROWSER umożliwi przeglądnięcie aktualności w sieci ich rodzicom. Innowacyjnym i niezwykle przydatnym elementem stolika są dwie ładowarki indukcyjne umieszczone pod szkłem, które podładują baterie wyczerpanym smartfonom. Z kolie inne urządzenie, czyli monitor dotykowy V-SCREEN 40” PREMIUM z ekranem dotykowym pojemnościowym oraz frontem szklanym odpornym na uszkodzenia i zalania pomaga doktorowi omawiać konkretne przypadki razem z pacjentem na podstawie wyświetlanych zdjęć RTG lub zwykłych zdjęć wysokiej rozdzielczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *